Hepimizin bildiği gibi zeminler insan hayatının mihenk taşlarından bir tanesidir. Yer çekiminin yoğun olduğu bir gezegende yaşadığımız dan dolayı insan bedeninin kaymaz zemin ile temas etmemesi imkansız hale gelmiştir. Aslında bakılırsa eski zamanlar da zeminin kaygan olması, tehlikeli olması gibi durumlar söz konusu değildi. Fakat biz insanoğlu Dünya’yı sözde yaşanır bir hale getirmeye çalışırken kendimiz için tehlikeli olan durumlara da bulaştırmayı deneyebiliyoruz. Yıllardır var olan insanların evlerinde, mutfaklarında, iş yerlerinde zeminin güzel gözükmesi ya da daha kolay ihtiyacından dolayı zemine uygulanan işlemler zeminin tabirimiz doğruysa bir buz pateni gibi kaymasına neden oldu. 

Bu sayede ortaya kaymaz zemin uygulaması yapma ihtiyacı olan bizler çıktık. Uzun yıllardır yapmış olduğumuz bu işte kendimizi geliştirerek AR-GE çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Genel olarak bakıldığında iş verenler için gereksiz bir maliyet olarak görünse de ilerleyen süreçlerin personelinizin ve sizlerin can, mal kayıpları yaşanmaması adına acilen yapılması gereken bir işlem bütünüdür. İş veren gözüyle bakmamız gerekirse kurulan şirketlerin onlarca amacı olsa da asıl hedefleri kar marjlarını yükseltmektir. Bu hedefe doğru giderken karşılaşabileceğiniz onlarca yan faktör bulunmaktadır. peki nedir bu faktörler?

Kaymaz Zemin ve Olumlu Etkileri

 • Daha kaliteli bir çalışma ortamı,
 • Can ve mal kaybı için mükemmel bir önlem,
 • İş güvenliğine uygunluk sertifikası alma,
 • Tehlikesi ortadan kaldırılmış bir zemin,
 • Personel çalışma potansiyelinin arttırılmış olması vs

Şirketleri tek tek incelediğimiz de genel olarak yapılması gereken işlemlerde bir önem sırası oluşturulmaktadır. Bu liste içerisinde iş verenler karlılık oranını artırmaya yaracakları ister istemez ilk sıraya almaya çalışmaktadır. Fakat kaymaz zemin uygulaması her ne kadar fiziksel bir satış artırımı gerçekleştirmese de firmalarda ciro azaltan pasif iş gücü kaybı sorunları bulunmaktadır. Bu sorunlara genel olarak baktığımız da personelin rahatsız iş ortamında çalışması, sorunların çözülmemesi, tehlike bakımından sorun teşkil eden iş kollarında personelin dikkat etmeye çalışırken kaybedilen zamanlar gibi onlarca örnekler verilebilir. Kaymaz zemin uygulamasının da yapılmasının temel amaçlarından bir tanesi de budur. Personel kaygan zeminden çekinip dikkatli ve temkinli hareket etmeye çalışmasından kaynaklı olarak iş gücünden boşa harcanan bir zaman ortaya çıkmaktadır. Bizler de firmaların bu kayıplarını hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilmek adına zeminlerin kaymamasını sağlıyoruz. 

Uygulama Ne Kadar Sürüyor?

Zeminin metrekare denilen ölçümleme birimiyle ölçüldükten sonra daha net bir cevap verebilecek olsak da bu sorunuza işlemin çok kısa sürdüğü ile ilgili bilgi verebiliriz. Firmalar üretimin durdurulması, işin yavaşlaması gibi konulardan çekinmesinden dolayı kaymaz zemin uygulaması yaptırma işlemini sık sık ertelediğini biliyoruz. Fakat artık teknoloji çok ilerledi ve hem yaptığımız işlem hem işlem sonrası üretimde durma ya da duraklama (tehlikeli bir durum yoksa) olmamaktadır. Peki işlem sırası nasıl yapılmakta?

 1. Kaymaz zemin yapılacak alanın ölçüm ve tetkiklerinin yapılması,
 2. Zeminin uygulama yapılması için temizlenmesi,
 3. Uygulamanın yapılması,
 4. Kurutma işleminin yapılması ve Kaygansavar’ın püskürtülmesi
 5. İşlemin hazır hale gelmesi için kısa bir süre beklenmesi,
 6. Kontrol ve testlerin yapılması,
 7. İşin teslim edilmesi.

Yukarıda bahsedilen sıralama firma ile yapılan anlaşma sonrası zemine uygulama yapılmadan önce ve yapılırken izlenilen sıradan ibarettir. Peki bu durumda firmalar bizimle nasıl çalışma kararı alıyor. Dilerseniz biraz onu konuşalım. Genel olarak baktığımız da bir ürün satmıyoruz. Bizler sizlere hizmet veriyoruz, kayganlaşmış zeminlerinizi sizler için temizliyor ve kaymaz hale gelmesini sağlıyoruz. Bu ve bunun gibi birçok nedenden dolayı da sizler bir somut kanıt arayışı içerisinde oluyorsunuz. 

Bizlerde bu durumun farkında olduğumuz için öncelikle kaymaz zemin uygulamasının yapılmasını istediğiniz zemine firma olarak katılım sağlıyor ve “Demo” ismini verdiğimiz ön tanıtım testini gerçekleştiriyoruz. Bir nevi asıl zeminler için yapılacak uygulamanın daha küçük bir alana yapılarak sizin bireysel olarak test etmenizi sağlıyoruz. Yaptığımız demo sunumundan sonra hizmetimizden memnun kalırsanız şayet ana zemininiz için çalışmak adına sizlerden randevu talep ederek ya da hemen o an iş başlangıcı yaparak çalışmalarımıza hız kazandırıyoruz.

Eğer yazdığımız makale ilginizi çektiyse fakat kimlerle çalıştığımızı öğrenmek isterseniz buraya tıklayarak referanslarımızı görebilirsiniz.